دسته‌بندی نشده

دسته بندی محصولات آرایشی و بهداشتی

دسته بندی محصولات آرایشی و بهداشتی:

دسته بندی محصولات آرایشی و بهداشتی در حالی که هزاران محصول آرایشی در بازار وجود دارد، همه آنها را می توان به 5 دسته مجزا طبقه بندی کرد.

محصولات مراقبت از پوست:

این محصولات برای بهبود ظاهر پوست طراحی شده اند. 30درصد از لوازم فروخته شده در بازار از محصولات مراقب پوست هستند. بیشترین سهم را در بین همه ی دسته ها دارند. محصولات مراقبت از پوست را می توان بر اساس نحوه عملکرد آنها طبقه بندی کرد.

  1. در دسته ی اول محصولاتی قرار می گیرند که روی پوست باقی می مانند. این محصولات شامل محصولات مرطوب کننده ای است که برای بهبود ظاهر پوست طراحی شده اند.
  2. محصولات ضد پیری که علائم پیری پوست (مانند چین و چروک) را از بین ببرند.
  3. برنزه کننده هایی که بدون آفتاب رنگ پوست را تغییر می دهند.
  4. محصولات دارویی که بدون نسخه وجود دارند که از پوست شما در مقابل آفتاب محافظت می کنند، بیماری های پوستی را درمان می کنند، آکنه را درمان می کنند و یا چین و چروک ها را کاهش می دهند.
  5. انواع دیگر محصولات پوستی آنهایی هستند که برای از بین بردن آلودگی ها و لوازم آرایشی از پوست طراحی شده اند. این دسته شامل پاک کننده هایی مانند پاک کننده های بدن، صابون های دست، پاک کننده های صورت، تونرها، حمام های حباب دار و موارد دیگر می شوند.
  6. اسکراب ها، ماسک ها و محصولات لایه بردار نیز در این دسته قرار می گیرند است.

همچنین می‌توانیم کرم‌های موبر و مواد موبر را نیز به این گروه اضافه کنید زیرا برای از بین بردن مو از روی پوست طراحی شده‌اند.

 

 

"<yoastmark

محصولات مراقبت از مو:

این محصولات دومین نوع محبوب ترین لوازم آرایشی هستند که تقریباً 25٪ از فروش را تشکیل می دهند. مانند دسته مراقبت از پوست، محصولات مو را می توان بر اساس نحوه عملکرد طبقه بندی کرد.

  1. محصولاتی که اغلب خریداری می شوند، محصولاتی هستند که برای از بین بردن مواد از روی مو طراحی شده اند. اینها شامپوهای مایع هستند که موها را تمیز می کنند اما شامپوهای پودری و آئروسل نیز وجود دارند. آنها کثیفی، روغن و چیزهای دیگر را از مو پاک می کنند.
  2. شامپوهای مخصوصی که جزء داروهای بدون نسخه هستند و شامل شامپوهای ضد شوره، محصولات ضد شپش و شامپوهای ترمیم کننده مو هستند.
  3. نرم کننده های مو نوع دیگری از محصولاتی هستند که برای آبکشی طراحی شده اند. اما حتی بعد از آبکشی ترکیباتی از این شامپوها روی مو باقی می مانند که مو را تقویت می کنند.
  4. نوع چهارم محصولات مو آنهایی هستند که روی مو باقی می مانند. این محصولات می توانند به تغییر ظاهر مو کمک کنند. بزرگترین بخش این محصولات، محصولات حالت دهنده از جمله اسپری مو، موس، ژل حالت دهنده و غیره است.

دسته نهایی محصولات موی واکنشی هستند که آرایش مو را به صورت شیمیایی تغییر می دهند تا ظاهر آن را تغییر دهند. بمحصولات کراتینه برای صاف کردن مو، محصولاتی برای مجعد کردن مو  و برای تغییر رنگ مو رنگ های دائمی، نیمه دائمی و موقت وجود دارد.

 

 

محصولات مراقب مو

محصولات مراقب مو

 

لوازم آرایشی رنگی:

لوازم آرایشی رنگی حدود 20 درصد از بازار لوازم آرایشی را تشکیل می دهند. این گروه شامل محصولاتی می شود که روی پوست باقی می مانند و رنگ و ظاهر را تغییر می دهند. این ها شامل محصولاتی برای صورت مانند کرم پودر، پنکک، کانسیلر، رژ لب، رژگونه، سایه چشم، خط چشم، ریمل و … است. همچنین می توانید محصولاتی مانند لاک ناخن، براق کننده و تمام محصولات مربوط به مراقبت از ناخن را برای ناخن ها در این دسته بگنجانید. لوازم آرایشی رنگی در بین همه لوازم آرایشی تنظیم‌شده‌تر هستند زیرا دولت‌ها در سراسر جهان انواع موادی را که می‌توان برای رنگ‌ها استفاده کرد محدود می‌کنند. برخی از مواد رنگ آمیزی که قبل از ایجاد صنعت آرایشی مدرن استفاده می شد کاملاً سمی بودند.

عطرها:

از قبل از دهه 1600 بخشی از صنعت آرایشی و بهداشتی بوده اند. این نوع محصولات برای تغییر بوی طبیعی بدن استفاده می شوند. آنها حدود 10 درصد از بازار لوازم آرایشی را تشکیل می دهند. آنها شامل عطر، ادکلن و اسپری های بدن هستند.

محصولات مراقبت شخصی:

آخرین دسته از محصولات آرایشی و بهداشتی محصولات مراقب شخصی هستند، این گروه تقریباً 15 درصد از فروش در بازار را تشکیل می دهد. این محصولات شامل محصولات مراقبت از دهان مانند خمیر دندان، دهانشویه و محصولات سفید کننده و رفع تیرگی هابدن، مام ها هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *