آرایشی و بهداشتی

نحوه ی زدن رژ لب

رژ لب چیست؟
رژ لب یک ماده آرایشی است که رنگ، بافت و محافظت از لب ها را بر عهده دارد. رنگ ها و انواع بسیاری از رژ لب وجود دارد. برخی از رژ لب ها نیز تغدیه کننده ی لب و آبرسان هستند.

مواردی که باید در زدن رژ لب رعایت کنیم:

 1. یک لایه نازک از بالم لب بزنید تا لب های خود را مرطوب و یکدست کند. بالم لب لب های شما را تغذیه می کند تا کمتر خشک و پوسته پوسته شوند. علاوه بر این، بالم لب می تواند با پر کردن نقاط ناهموار لب های شما را صاف کند. بالم لب را روی لب بالایی خود از کمان لب تا گوشه لب در هر طرف بکشید. سپس، بالم لب را از مرکز به سمت گوشه ها به لب پایینی خود بزنید.
  یا می توانید یک پرایمر آرایشی روی لب های خود بزنید. پرایمر محصولی است که به ماندگاری بیشتر آرایش شما کمک می کند. علاوه بر این، می تواند سطح پوست شما، از جمله پوست روی لب های شما را یکدست کند. یک قطره کوچک از پرایمر را روی نوک یک انگشت تمیز بریزید و آن را روی لب‌های خود نقطه بزنید. سپس، قبل از زدن رژ لب، اجازه دهید 1-2 دقیقه خیس بخورد.
  بالم لب بعد از استفاده لب ها را خیس می کندبنابراین قبل از زدن رژلب، به آرامی بالم لب اضافی را با دستمال پاک کنید.
 2. اگر دوست دارید از مداد لب استفاده کنید چون شکل لب‌هایتان را مشخص کند و می تواند با آن به لب هایتان شکل دهید. برای استفاده از مداد لب، نوک آن را در مرکز کمان لب قرار دهید و به آرامی لب‌های خود را تا گوشه دهان در هر طرف بکشید. سپس، مداد خود را در مرکز لب پایین قرار دهید و در امتداد لب خود به سمت گوشه های هر طرف بکشید.
  برای استفاده روزانه یک خط لب شفاف که به رنگ لب شما نزدیک است انتخاب کنید.بهتر است از خط لب همرنگ رژ لبتان استفاده کنید.
  نکته: برای اینکه لب‌هایتان حجیم‌تر به نظر برسد، با استفاده از خط لبی که با رژ لب‌تان مطابقت دارد، در امتداد بیرون لب‌هایتان خط بکشید. اگر می‌خواهید لب‌هایتان نازک‌تر به نظر برسند، سعی کنید فقط در داخل خط لب‌تان آستر بزنید. سپس لبه لب های خود را با کانسیلر بپوشانید.
 3. همانطور که صحبت می کنید و دهان خود را حرکت می دهید، پوست شما به کشیده می شود که می تواند باعث ناهمواری رژ لب شما شود. برای اطمینان از اینکه به طور یکنواخت به روی لب شما پخش شده، در حین زدن رژ لب کمی لبخند بزنید.
 4. شروع به زدن رژ لب در مرکز لب خود کنید. از کمان بالایی لب شروع کنید تا گوشه های لب بالایی بکشید در طرف دیگر نیز این کار را ادامه دهید و لب پایین خود را از مرکز به سمت گوشه ها بکشید.از انگشت خود برای یکنواخت کردن رژ روی لب ها استفاده کنید.بیش از یک لایه روی لب های خود نزنید چون رژ یک حالت چروک مانندی روی لب ایجاد می کند.فقط قسمت هایی را که کم رنگ تر هستند را با انگشت پرکنید.

فوت و فن برای داشتن لب های حجیم و خوش رنگ:

 1.  یک دستمال تمیز را از وسط تا کنید، سپس آن را بین لب‌هایتان نگه دارید، لب های خود را به دستمال فشار دهید و رها کنید تا اضافه های رژ گرفته شود.این کار باعث می شود رژ به دندان های شما مالیده نشود و هم چنین باعث تثبت رژ روی لب های شما می شود.
 2. سایه روشن‌تری را روی رژ لب تیره‌تر بزنید تا لب‌هایتان حجیم‌تر به نظر برسد. ابتدا یک لایه از رژ لبی که انتخاب کرده اید بزنید. سپس، از انگشت وسط خود استفاده کنید تا رنگ رژ لب کمی روشن‌تر را به مرکز لب‌های بالا و پایین بکشید. رنگ را با هم ترکیب کنید تا طبیعی به نظر برسد. این کار باعث ایجاد ظاهری حجم دار می شود.
 3. لب های آمبره را با استفاده از دو سایه همرنگ ایجاد کنید. با استفاده از سایه روشن تر روی لب های خود شروع کنید. سپس قسمت بیرونی لب های خود را با مداد لب با سایه تیره تر خط بزنید. در نهایت، از یک برس لب تمیز یا انگشت خود برای ترکیب رنگ مداد و لب در جایی که به هم می‌آیند، استفاده کنید، که یک جلوه ombre ایجاد می‌کند.به عنوان مثال، ممکن است از قرمز تیره و قرمز روشن تر استفاده کنید.
 4. رژگونه پودری را روی رژ لب خود بزنید تا مات به نظر برسد. رژگونه ای مات و پودری همرنگ رژ لب خود انتخاب کنید. پس از اینکه رژ لب و خط لب خود را زدید، انگشت خود را روی رژگونه بکشید و آن را روی لب های خود فشار دهید. رژگونه را تا جایی به لب ها بمالید که کاملاً لب های شما را بپوشاند و رژ لب شما مات شود.از رژگونه براق استفاده نکنید.این برای همه رنگ های رژ لب کار نمی کند زیرا ممکن است نتوانید رژگونه را در هر رنگی پیدا کنید. آن را با رنگ‌های هلویی، صورتی و برنزی امتحان کنید، زیرا پیدا کردن آن‌ها راحت‌تر است.اگر نمی توانید رژگونه با رنگ مناسب پیدا کنید، می توانید به جای آن از سایه چشم مات با رنگ مناسب استفاده کنید.
 5. برای داشتن چهره ای سرد، سایه هایی با ته رنگ آبی یا بنفش انتخاب کنید. اگر رگ‌هایتان زیر پوستتان آبی به نظر می‌رسند.احتمالاً پوستتان سرد است. سایه های سردتر مانند رنگ های زمستانی برای شما عالی به نظر می رسند. شما می توانید رنگ های متنوعی را امتحان کنید، اما مطمئن شوید که سایه ای که انتخاب می کنید باید دارای ته رنگ آبی یا بنفش باشد. این ته رنگ طبیعی پوست شما را صاف می کند، که به شما کمک می کند بهترین رنگ رژی را که به پوسستتان بیفتد را انتخاب کنید.
  به عنوان مثال، یک سایه قرمز مایل به آبی یا یک سایه بنفش بهترین ظاهر را در برابر پوست شما خواهد داشت. شما همچنین می توانید از ارغوانی کم رنگ نیز استفاده کنید.
 6. اگر پوست گرمی دارید به دنبال ته رنگ نارنجی یا زرد باشید. اگر رگ‌های زیر پوستتان سبز به نظر می‌رسند و جواهرات طلایی جذاب‌تر هستند، احتمالاً پوست شما گرم است. سایه‌های گرم‌تر مانند رنگ‌های پاییزی برای شما جذاب‌تر به نظر می‌رسند. همچنان می‌توانید هر رنگی را انتخاب کنید، اما سایه‌ای را انتخاب کنید که رنگ نارنجی یا زردی دارد.
  به عنوان مثال، به دنبال رژ لب نارنجی-قرمز یا سایه های مرجانی باشید. شما همچنین می توانید با رنگی که ته رنگ زرد یا نارنجی دارد استفاده کنید.
 7. اگر ته رنگ خنثی دارید با سایه های مختلف بازی کنید. اگر رگ‌های شما هم سبز و هم آبی به نظر می‌رسند و اگر جواهرات نقره‌ای و طلایی هر دو برازنده ی شما هستند.ممکن است چهره‌ای خنثی داشته باشید. در این صورت در اکثر رنگ ها عالی به نظر خواهید رسید. رژ لبی انتخاب کنید که به شما احساس شگفت انگیزی بدهد.
 8. اگر لب های نازکی دارید از رژ لب های قرمز یا تیره صرف نظر کنید. سایه های تیره تر، از جمله قرمز، می تواند لب های نازک را حتی نازک تر نشان دهد. در عوض، رنگ روشن یا براقی را انتخاب کنید که می تواند لب های شما را حجیم تر نشان دهد.
  به جای قرمز، ممکن است از سایه صورتی براق استفاده کنید.
 9. اگر لب های حجیم دارید از رژلب های براق خودداری کنید. رنگ های براق و زرق و برق دار  هر دو می توانند لب های شما را بزرگتر نشان دهند. اگر می خواهید لب های خود را کوچک کنید، به جای آن از سایه مات استفاده کنید.با رنگ های مختلف بازی کنید، اما بررسی کنید که فرمولی که استفاده می کنید مات باشد.یک لایه براق کننده لب روی رژ لب خود اضافه نکنید، زیرا باعث درخشش بیشتر می شود.
 10. اگر لب بالا شما بزرگتر است، سایه روشن تری به لب پایینی خود بزنید. رنگ‌های روشن‌تر می‌توانند لب های شما را حجیم تر نشان می دهند به خصوص اگر با رنگ تیره‌تر ترکیب شوند. اگر لب بالایی کلفت و لب پایینی نازکی دارید، می توانید از این افکت برای متعادل کردن لب های خود استفاده کنید. 2 رنگ مشابه را انتخاب کنید. سایه تیره‌تر را روی لب بالا و سایه روشن‌تر را به لب پایینی بزنید تا لب‌هایتان یکدست‌تر به نظر برسد.

رژ لب برهنه را زیر پاپیون کوپید خود بکشید تا لب پایینی چاق را متعادل کنید. ممکن است یک لب پایینی چاق و یک لب بالایی نازک داشته باشید که می توانید آن ها را متعادل کنید. ابتدا رژ لب خود را به طور معمول بمالید. سپس، با انگشت خود کمی رژ لب برهنه را در مرکز لب بالایی خود درست زیر کمان کوپید خود بزنید. سایه روشن تر، توهم لب بالایی ضخیم تر را ایجاد می کند.[20]
سایه برهنه ای را انتخاب کنید که شبیه رنگ طبیعی لب شما باشد.
رژ لب برهنه را با استفاده از نوک انگشت خود به رنگ لب خود ترکیب کنید.

رنگ های رژلب با رنگ گرم چیست؟

هر چیزی که بر پایه قرمز باشد: صورتی، کرم نارنجی و غیره.

من می خواهم دهانم کوچک به نظر برسد. من این رو چطور میتونم انجام بدم؟

از رژلب هایی در رنگ هایی استفاده کنید که به رنگ پوست شما نزدیک تر است. به عنوان مثال، اگر پوست بسیار روشنی دارید، رنگ صورتی روشن یا برهنه را توصیه می کنم. برای رنگ پوست متوسط، رنگ برهنه عمیق تر جواب می دهد و اگر پوست شما تیره است، از رنگ قهوه ای یا قهوه ای صورتی استفاده کنید. در صورت تمایل می توانید لبه های لب های خود را کانسیلر بزنید تا کوچکتر به نظر برسند.

گاهی اوقات رنگ واقعی لب من حتی بعد از استفاده از رژ لب ظاهر می شود. چگونه می توانم جلوی این اتفاق را بگیرم؟

می توانید ابتدا کانسیلر را روی لب های خود قرار دهید. از رژ لبی استفاده کنید که تقریباً با رنگ پوست شما هماهنگ باشد، سپس رژ لب را بزنید. کانسیلر کار خود را با پوشاندن رنگ اصلی لب شما انجام می دهد و به ماندگاری رژ لب کمک می کند.

سایت درقاب انواع رژ لب و پالت های رژ لب با کیفیت را با قیمتی مناسب برای شما دوستان عزیز فراهم کرده است.با کلیک بر روی محصول زیر شما به صفحه محصول هدایت می شوید و     می توانید از تمامی انواع لوازم آرایشی لب دیدن فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *