آرایشی و بهداشتی

11نکته در مورد استفاده از کرم پودر

11نکته در مورد استفاده از کرم پودر:

کمتر کسی را می توان یافت که شکل و خطوط چهره اش بی نقص باشد.همین جاست که هنر آرایش به کمک شما می آید و شما به وسیله ی لوازم آرایشی این نقص ها را می پوشانید.نخستین و مهمترین نکته در این باب،انتخاب کرم پودر و پنکیک است.
  1. رنگ کرم پودر: باید به خاطر داشته باشید که کرم پودر وپنکک تیره تر از پوست طبیعی عیب صورت را می‌پوشاند و یا کمتر نشان می‌دهد.در حالی که لوازم آرایش روشنتر از پوست عیوب صورت  را با وضوح بیشتری در معرض دید می‌گذارد،یک کرم پودر خوب بخرید.کیفیت کرم پودر اهمیت زیادی دارد و اگر می‌خواهید عیب های صورت تان کمتر به چشم آید،از کرم پودرهای خوب و متناسب با پوست تان استفاده کنید.زیر کرم پودر از مرطوب کننده استفاده کنید تا کرم پودر صاف و یکنواخت روی آن بنشیند و پوستتان را بهتر نشان دهد. در صورت استفاده از پنکیک می توانید بعد از آماده کردن زمینه به کمک یک پد آن را به پوستتان بزنید. استفاده از پد به بهتر فید شدن کرم پودر بر روی صورت کمک می کند.
پد اسفنجی مدل قارچی

پد اسفنجی مدل قارچی

 

  1.  مویرگ های نمایان: کسانی که این مشکل را دارند می توانند از کرم پودرهایی که به رنگ سبز زیتونی دارند استفاده کنند.این رنگ تا حدودی مویرگها را می پوشاند و پوست را یکدست نشان می‌دهد
  2.  پوست جوش دار و لک دار:کرم پودر طبی اگر پوستی پر از جوش یا لک دارید بهتر است از کرم پودرهای طبی استفاده کنید.در این مورد می توانید از پزشک متخصص پوست کمک بگیریم.
  3.  پوستی پر از خال و سهل و فرج: شما بهتر است،دو کرم با غلظت متفاوت داشته باشید.اگر کرم پودر مایع به کار می‌برید کرم پودر غلیظ تری که دو درجه روشن تر از کرم پودر اصلی‌تان است نیز تهیه کنید. بعد با دقت روی خال ها جای جوش ها و غیره را بپوشانید،طوری که کرم پودر غلیظ برجسته  جلوه نکند و زمینه که سبک تر است کاملاً یک توافق به نظر برسد اگر کرم پودر تغلیظ را تکه تکه روی جای جوش ها و خال ها بگذارید و اطراف آن را محدود نکنید خیلی زشت خواهد شد و نتیجه دلخواه ای به دست نخواهید آورد.
  4.  پوست چرب: اگر پوست چربی یا مختلطی دارید باید کرم پودر غیر روغنی انتخاب کنید و قسمت های چرب پوست را با آن بپوشانید به نظر نیاید کسانی که پوست مختلط ای دارند می توانند برای پوست معمولی استفاده کنند.
  5. پوست جوان: اگر پوست جوان و شادابی داشته با کرم پودر که سبک باشد خرابش نکنید.کرم پودر برای این گونه پوست ها خیلی سنگین است به خصوص در تابستان.
  6. کک و مک:تنها راه پوشاندن نسبی کک و مک استفاده از کرم پودر است.البته کرم های خاصی نیز برای محدود کردن کک و مک به بازار آمده است که باید با مشورت پزشک به تهیه نوع موثری از آن اقدام کنید.
  7. ماه گرفتگی:ماه گرفتگی خفیف با کرم پودر پوشانده می شود.اما در  در موارد شدیدتر محصولات خاصی وجود دارد که در داروخانه‌ها موجود می باشند.

 رنگ کرم پودر از پشت شیشه:

 کرم پودر به همان رنگی نیست که از پشت شیشه آن به نظر می رسد.وقتی خرید کرم پودر تازه‌ای دارید باید کمی از آن را روی صورت یا گردنتان امتحان کنید.زیر نور مهتابی و یا در محلی که روشنایی کافی نیست نیز این کار را انجام ندهید.
 رنگ مناسب اگر رنگ کرم پودر با رنگ پوست شما متناسب نیست مثلاً یکی روشن تر و یکی تیره تر و یا یکی صورتی یا یکی پریده رنگ تر از رنگی است که شما می‌خواهید.می‌توانید،دو رنگ کرم پودر بخرید و آن دو را خوب مخلوط کنید تا رنگ مناسب پوست شما بشود.البته فقط در صورتی می توانید این کار را بکنید که کرم پودر را از نوع مایع آن انتخاب کنید.

 تغییر رنگ پوست:

 اگر از رنگ پوست تان راضی نیستید با کرم پودر دقیقی که همراه با مرطوب کننده است رنگ دلخواه به پوست خود بدهید.مثلاً اگر گونه‌های خیلی سرخی دارید رنگ زیتونی یا سبز روی آن را می‌گیرد،و یا اگر پریده رنگ هستید رنگ‌هلویی یا زردآلویی به پوست شما درخشش و گرما می بخشد.کرم پودر در صورتی موثر است که با ملایمت به کار رود اگر افراط کنید شبیه به دلقک می شوید!

 رنگ پوست خود را در نظر بگیرید:

  برای انتخاب کرم پودر بیش از هر چیز رنگ پوست اهمیت دارد.پوست های سرخ رنگ می توانند از رنگهای بژ زیتونی استفاده کند.برای پوست های مهتابی رنگهای گرم با ته رنگ صورتی توصیه می‌شود.پست‌های گندم گون از رنگهای بژ روشن یا هلویی می‌توانند استفاده کنند.برای پوست های تیره نیست جزیره یا زیتونی‌روشن مناسب است.رنگ‌های پیشنهادی رنگهای صد در صد ایده آل و بهترین نمی توانند باشند زیرا هر کس با توجه به رنگ مو و چشم و ابروی خود باید رنگ متناسب با پوستش را پیدا کند.در این زمینه تجربه نقش مهمی دارد هر کس باید سعی کند خود را به نحوی بیاراید،که طبیعی جلوه کند.هنر آرایش در به کار گیری مقادیر لوازم آرایشی که یک تابلوی نقاشی  ارائه دهد نیست.یک چهره رنگ روغن زده عروسکی نه تنها از زیبای بهره ای ندارد، بلکه خیلی زشت و گاهی مضحک به نظر می رسد.پس شاید تکرار این جمله لازم باشد که هرگز نباید در استفاده از لوازم آرایشی افراط کنید.
 آزمایش رنگ: اگر می‌خواهید کرم‌ پودر تازه بخرید. هرگز آن را روی دست یا قسمت داخلی مچ دست آزمایش نکنید.بهتر است کمی از آن را روی گونه بمالید.پیش از آزمایش باید آرایش صورتتان را پاک کنید تا رنگ‌کرم‌پودر جدید مشخص شود.

  قدم به قدم پیش بروید:

 ابتدا پوست را تمیز کنید در این مرحله می توانید از موادی مانند تونر استفاده کنید که آلودگی های سطح پوست خود را از بین ببرید.مرحله بعد زدن مرطوب کننده است و بعد ۵ دقیقه صبر کنید تا جذب شود.می‌توانید کرم پودر بزنید اگر بلافاصله پس از مرطوب کننده کرم پودر بزنید ممکن است یکنواخت روی پوست نخوابد.مرطوب کننده افزون بر حفاظت پوست زمینه‌سازی برای پوست را هم می آورد و سبب می شود که به خوبی روی آن بنشیند در ضمن از تغییر رنگ کرم پودر نیز جلوگیری می کند.

 چگونه باید کرم پودر بزنیم:

 نقاط کوچکی از کرم روی صورت تان بگذارید.ابتدا روی بینی،استخوانهای گونه ها،روی چانه،بالای لب روی پیشانی را به این ترتیب نقطه گذاری کنید و با یک پد آن را روی پوست صاف و یکنواخت کنید. ضربات کوتاه و ملایمی روی پوست بزنید تاکرم پودر روی پوست بنشیند. از زیر چانه تا پایین گردن را نیز به همین شکل کرم پودر بزنید. روی بینی زیاد کرم پودر نزنید
 اگر می‌خواهید سایه ی چشم استفاده کنید زیرا آن کرم پودر نزنید زیرا سبب می شود سایه درون آنها جمع شود و منظره زشتی پدید آورد.
 مواظب چین و چروک ها باشید چین و چروک های صورت مثل اطراف چشم و دهان کمتر بزنید زیرا درون چین ها جا می گیرد و آنها را بیشتر و عمیق تر جلوه می دهد.

 تناسب صورت و گردن:

هیچ چیز بدتر از این نیست که صورت را خیلی زیبا بیارایید. اما از زیر چاله به بالا را به حال خود بگذارید.اگر لباس می پوشید که گردنتان را نمی پوشاند،پس با کرم پودری گردن خود را بپوشانید.
 کرم ضد آفتاب رنگی یا کرم پودر :اگر صورت رنگ پریده و حساسی دارید،در روزهای آفتابی به  فکر پوست تان باشید.با کرم‌های ضد آفتاب یا کرم پودر پوششی محافظ در برابر اشعه زیان آور آفتاب،از پوستتان مراقبت کنید.کرم های ضدآفتاب را در انواع بی رنگ و یا رنگین می توانید انتخاب کنید.
نکته ی آخر: شما می توانید کرم پودر خود را از سایت درقاب با قیمتی مناسب و کیفیت خوب تهیه کنید.
  1. کرم پودر مک
کرمپودر مک NC18

کرم پودر مک NC18

ویژگی محصول:دارای spf:15،پوشش دهی فوق العاده،دارای 4 شماره ی متفاوت،

 

 

 

2.کرم پودر گاش 

کرم پودر گاش

کرم پودر گاش

ویژگی محصول:با پوشش دهی عالی.spf:10،ماندگاری 24 ساعته

3.کرم پودر گارنیش

کرم پودر ضدآب گارنیش Garnish Makeup Foundation

کرم پودر ضدآب گارنیش

ویژگی محصول:با پوشش دهی کک مک و لکه های صورت.spf:25،ماندگاری 24 ساعته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *